KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14378399
nr 1437 8399
Mariana Manner
(f. 1943), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 37/90, daterad -1982, oramat löst blad. Bildmått: 22,5x32, bladets mått: 39,5x52,5
Mariana Manner, född 1943 i Lidköping, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 13 december 2021
kl 19:31:39
13/12 15:38:57
300 kr
13/12 19:00:39
Mariana Manner
Läs mer om Mariana Manner